• Wpisów: 81
 • Średnio co: 4 dni
 • Ostatni wpis: 39 dni temu, 08:45
 • Licznik odwiedzin: 14 657 / 368 dni
 
glowing
 
glowin':
Od około dwóch tygodni mam straszne problemy z oczami. Ledwo miałam zapalenie spojówek, tydzień chodzenia w okularach, założyłam soczewki i po dwóch dniach znowu czerwone oko. Tym razem zapalenie rogówki. Z soczewkami mogę się pożegnać przynajmniej na trzy tygodnie.

Dla większości ludzi to pewnie nic strasznego, ale ja w okularach jestem inną osobą. Pewnością siebie nigdy nie grzeszyłam, ale w okularach jest na jeszcze niższym poziomie niż bez nich. Nie patrzę ludziom w oczy i mam wrażenie, że wszyscy na mnie dziwnie patrzą. Czuję się po prostu brzydka. O tym, jakie to niewygodne w upały, gdy nie mogę nawet założyć okularów przeciwsłonecznych nie wspomnę... Staram się jakoś walczyć z tym kompleksem, ale to ciężkie. Podobno wyglądam w nich poważniej i jak bibliotekarka/typowa księgowa (różne są opinie), ale nie że brzydko, podobno jest spoko. Tylko, że chyba nikt by nie powiedział, że brzydko zwłaszcza, gdy wie, że nie masz wyboru, prawda?

I żeby nikt mnie źle nie zrozumiał: niektórym ludziom bardzo pasują okulary i wyglądają w nich świetnie. Powidziałabym, że nawet lepiej niż bez nich. Problem w tym, że ja do tego zacnego grona nie należę.

W ramach leczenia kompleksów: wstawiam publicznie zdjęcie. Może ktoś miał kiedyś taki problem jak ja, uporał się ze swoimi niesfornymi myślami i ma dla mnie jakieś złote rady?

D6382FF0-8AD3-4590-B231-DCD2ED05FFAE (1).JPG

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  kurna piękna jesteś, nie wiem jak możesz narzekać mając tak uroczą twarz :D mówię mega szczere. Ja myślę że po prostu powinnaś udać się do sklepu z jakąś przyjaciółką i wybrać takie okulary, w których się zakochasz. Też chodzę w okularach często bo jestem ślepakiem. Pierwsze moje okulary były paskudne i czułam się w nich strasznie, a w drugich wybranych samodzielnie i przemyślanie, czuję się extra! właściwie są podobne do tych Twoich. Moim zdaniem czadzior ;3  jak taka seksi uczennica niewinna :D!
   
 •  
   
  Wyglądasz super! Ja też noszę, ale nigdy mi to nie przeszkadzało, czuję się w nich super :D
   
 •  
   
  Miałam ten sam problem, kompleksy przez okulary, czułam, że okropnie w nich wyglądam, wstydziłam się je nosić. I mimo wady wzroku ich nie nosiłam, zakładałam tylko do jazdy autem, a tak to przez rok leżały nieużywane. Aż w końcu musiałam zacząć, bo inaczej się już nie dało i po jakimś czasie - szok. Nie tylko zaakceptowałam siebie w oksach, ale wręcz nie wyobrażam sobie siebie bez nich.
  Jestem pewna, że i u Ciebie tak będzie, musisz po prostu dać sobie szansę i czas, by się z nimi oswoić. Z wieloma okularnikami rozmawiałam i większość miała takie same początki.
  P.S.: Mi za to mówili, że jak pani profesor albo sekretarka xD
   
 •  
   
  Może powinnaś poeksperymentować z designami okularów? Spróbować np. okrągłych? Kształt naprawdę dużo zmienia! No i zgadzam się z resztą, wyglądasz uroczo. Ludzie którym okulary natychmiast kojarzą się z biblioteką i księgowością mają wąskie horyzonty i muszą być potwornie nudni :)
   
 •  
   
  A ja bym powiedziała, ze wygladasz w nich inteligentnie i Jesi już to seksi bibliotekarka..:D
   
 • awatar
   
   
  gość
  wydaje się żeś przytyto...  PS jedna noga dłuższa druga krótsza? A w okularach spoko XD
   
 •  
   
  Hm. Ja sie uporalam z tym problemem. Nie wyobrazalam sie w okularach, a teraz bez czuje sie brzydko. Nie wiem czego to kwestia, moze po prostu przyzwyczajenia.
   
 •  
   
  W szkole średniej też nie wyobrażałam sobie siebie w okularach, ale jak pogorszył się mój wzrok to okulary były już koniecznością. Tak się z nimi zżyłam, że tylko raz pozwoliłam sobie na soczewki no i nie jestem ich fanem ;) w okularach czuję się super, dodają mi powagi :> chociaż w upał lub na siłownię noszenie ich jest tragedią. Wyglądasz super, w życiu nie powiedziałabym że jak nuuudna księgowa!
   
 •  
   
  Gdzie tam wyglądasz na bibliotekarkę... Bardzo seksi wyglądasz w okularach :D
   
 •  
   
  Zgadzam sie, patrzysz na siebie zbyt krytycznie! Jesteś prześliczna w tych okularach!! :)
   
 •  
   
  J .
  Wyglądasz świetnie! W okularach czy bez nich jesteś takim samym człowiekiem. Nie patrz na siebie tak krytycznie ;)